39ο Επαρχιακό Μαθητικό Συνέδριο Λυκείων και Τεχνικών Σχολών Λεμεσού

Στο πλαίσιο του 39ου Επαρχιακού Μαθητικού Συνεδρίου Λυκείων και Τεχνικών Σχολών Λεμεσού, που διοργανώθηκε στις 8 Απριλίου στο Πολιτιστικό Κέντρο "Πάνος Σολομωνίδης", το σχολείο μας συμμετείχε με την εισήγηση "Περιβαλλοντική κρίση στον πλανήτη. Μέγεθος και διαστάσεις". Εισηγητές οι μαθητές: Δημητρίου Ευριδίκη ΘΞΜ3, Δημητρίου Ιωάννης ΘΞΜ3, Ρωτής Μιχάλης ΞΕ3α και Πετρίδης Παύλος ΗΥ3 υπό την καθοδήγηση των φιλολόγων Αντωνίας Χρίστου και Κατερίνας Χριστοδούλου. Την ομάδα του catering αποτελούσαν οι μαθητές: Αβραάμ Χρύσανθος, Ευθυμίου Ευθυμία, Ρωτή Παναγιώτης και Χριστοδούλου Χρίστος. Τους μαθητές συνόδευαν οι οι εκπαιδευτές τους κ. Πάμπος Δημητρίου, κ. Μιχάλης Χαραλάμπους και κ. Κώστας Λουκά. Ευχαριστίες στους καθηγητές Γραφικών Τεχνών κ. Ανδρέα Λοφίτη, κ. Σαλώμη Παντελίδου κ. Παναγιωτα Χριστοφόρου για την πολύτιμη βοήθειά τους. Στον Διαγωνισμό που οργανώθηκε, ο μαθητής Μελινιώτης Ανδρέας πήρε Α ΕΠΑΙΝΟ στην ποίηση, ο Ομήρου Πάρης Α ΒΡΑΒΕΙΟ στο πεζό κείμενο, η Μπόλκου Αλεξάνδρα Μαρία Α ΒΡΑΒΕΙΟ στο έργο τέχνης και οι Μαλίνσκιν Σεργκέι και Χόκσον Τάιλερ Ναθαναήλ ΕΠΑΙΝΟ στη δημιουργία τραγουδιού. Οι ΒΔ κ. Γιώργος Παναγή, Χρίστος Μιχαηλ, κ. Άντρη Νεοφύτου συντόνιζαν τα αντίστοιχα μέρη. Θετικά σχόλια απέσπασε η ομαδα του Ανδρέα Παρασκευά για την ετοιμασία των εδεσμάτων. Η συμμετοχή του σχολείου μας κέρδισε τις εντυπώσεις των συνέδρων. Συχαρητήρια στη συνεργασία της ομαδας μας!